EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Czy kolor umywalki ma znaczenie?

Czy kolor umywalki ma znaczenie?

Dodany: 02.02.2021 15:58:13

Wybór umywalki do łazienki na pierwszy rzut oka nie powinien przysparzać problemów, szczególnie jeżeli chodzi o jej kolor. Najpopularniejsze są te w kolorze białym, aczkolwiek są i tacy, którzy nie podążają za schematami i kierują się własnymi preferencjami. To właśnie dla nich produkowane są umywalki w odcieniach z palety RAL. Czy kolor umywalki ma znaczenie i jak wybrać taką, która będzie pasować do wystroju naszego wnętrza?

Biała czy kolorowa umywalka łazienkowa, którą wybrać?

Poszukując umywalki do łazienki z pewnością zauważymy, że niemal 98% wszystkich modeli produkowana jest w kolorze białym. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kolor ten nie bez powodu kojarzy się z uroczystą atmosferą i perfekcyjną czystością, która to powinna dominować w łazience. Dodatkową zaletą koloru białego jest fakt, że widać na nim każdy brud, w tym nawet drobne włoski, a to wymusza na nas przeprowadzenie porządków.

Biel w łazience sprzyja harmonijnym aranżacjom i co trzeba raz jeszcze podkreślić narzuca temu pomieszczeniu konieczność zachowania nieskazitelnego porządku. Co również istotne, jest to kolor, który pasuje do każdego innego i niezależnie od tego w jakim kolorze urządzimy wnętrze łazienki, biała umywalka zawsze będzie do niego pasować.

Przyglądając się symbolice koloru białego, należy podkreślić, że jest to najjaśniejsza z barw. Symbolizuje egocentryzm i potrzebę doceniania przez inne osoby. Tak więc białe umywalki łazienkowe są odbierane przez ich użytkowników jako nienaganne, schludne i wysokiej jakości.

Mając powyższe na względzie można się zastanowić, czy warto kupić umywalkę łazienkową w innym kolorze niż biały, skoro wydawać by się mogło, że jest najodpowiedniejsza dla niej barwa?

Kolorowe umywalki łazienkowe

Wybierając umywalkę łazienkową w innym kolorze niż biały, pamiętajmy, że każdy odcień będzie na nas oddziaływać w mniej lub bardziej korzystny sposób. To, jak je interpretujemy wynika głównie z psychologii, kultury, religii, środowiska oraz codziennych przyzwyczajeń.

Jedne kolory wpływają na nas mobilizująco inne uspokajająco, tak więc powinny mieć to na uwadze przy aranżacji wnętrz.

Znaczenie kolorów:

  • Czarny – wspomaga koncentrację i działa wyciszająco.
  • Czerwony – pobudza materię, działa mobilizująco i poprawia humor.
  • Niebieski – działa antystresowo i relaksacyjnie.
  • Zielony – łagodzi stres i odpręża.
  • Żółty – pobudza do działania i poprawia humor.
  • Fioletowy – uspokaja i pobudza zdolności artystyczne.
  • Różowy – buduje poczucie bezpieczeństwa, działa łagodząco, a także likwiduje napięcie mięśni.
  • Brązowy – zapewnia stabilność i poczucie wewnętrznego spokoju.

Wybierając umywalkę łazienkową, w kolorze innym niż biały zazwyczaj chcemy, aby pasowała kolorystycznie do wystroju wnętrza i jego kolorystyki. Urządzając łazienkę, miejmy jednak na względzie znaczenie kolorów i ich wpływ na nasze samopoczucie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.