EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Czy umywalka nablatowa to dobry pomysł?

Czy umywalka nablatowa to dobry pomysł?

Dodany: 06.06.2021 09:09:55

Urządzając łazienkę często stajemy przed dylematem jaką umywalkę wybrać: nablatową czy podblatową? Z pewnością nie jest to łatwa decyzja, szczególnie jeżeli zależy nam na długoletnim rozwiązaniu. Dodatkowo umywalka ma być nie tylko funkcjonalna, ale także powinna pasować do aranżacji wnętrza. Czy umywalka nablatowa to dobry zakup i dlaczego warto go rozważyć przy aranżacji łazienki?

Umywalka nablatowa to nic innego jak umywalka, którą montujemy na powierzchni blatu. Ich wybór jest zróżnicowany i zależy nie tylko od naszego gustu, ale także możliwości finansowych. Dlaczego więc warto rozważyć zakup umywalki nablatowej?

Umywalka nablatowa - opinie i zalety?

Umywalka nablatowa to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych łazienkach – tak więc wielkość pomieszczenie nie ma przy jej wyborze żadnego znaczenia, jak np. w przypadku zakupu wanny wolnostojącej. Jest to także praktyczne rozwiązanie, które daje też wiele możliwości aranżacyjnych, a także umożliwia kreatywne zagospodarowanie przestrzeni. Zyskujemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać np. na umieszczenie niezbędnych kosmetyków. W szafce pod umywalką z kolei możemy umieścić ręczniki bądź kosz na pranie.

Oferowane przez nas umywalki nablatowe dostępne są w wielu kolorach, dlatego z łatwością dopasujemy je do wystroju wnętrza. Biała armatura łazienkowa coraz częściej odchodzi w zapomnienie. Popularniejsze stają się umywalki nablatowe w odcieniach jasnej zieleni i żółtego, dzięki którym łazienka optycznie staje się bardziej przestronna, a zabrudzenia są mniej widoczne.

Pamiętać także należy o tym, że wysoki brzeg umywalki nablatowej sprawia, że woda nie chlapie na szafkę.  Ułatwia także mycie twarzy, czy też golenie.

Czy umywalki nablatowe mają jakieś wady?

Opinie są podzielone. Umywalki nablatowe oprócz tego, że są eleganckie i praktyczne mają też swoje wady. Decydując się na zakup musimy liczyć się z koniecznością zakupu odpowiedniej szafki, która ją utrzyma. Dodatkowo pod umywalką może zbierać się brud, który może być trudny do usunięcia. Są one też nieco droższe od podblatowych, co nie powinno nas jednak zniechęcić, jeżeli zależy nam na nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Jak dbać o umywalki nablatowe?

Umywalki nablatowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Ważna jest systematyczność i stosowanie środków służących do odkamieniania. Jeżeli będziemy regularnie dbać o naszą umywalkę wówczas kamień nie będzie do niej przywierał, a sama umywalka będzie cały czas pięknie lśnić. To samo jednak tyczy się innych elementów armatury łazienkowej.

Zalet umywalek nablatowych jest zdecydowanie więcej aniżeli wad, lecz to my sami musimy zdecydować, czy będzie odpowiednia do naszej łazienki. Nie możemy patrzeć na opinie innych.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.