EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Jak dobrać umywalkę, czyli czy kształt ma znaczenie?

Jak dobrać umywalkę, czyli czy kształt ma znaczenie?

Dodany: 02.02.2021 20:23:58

Część osób urządzając łazienkę rezygnuje z zakupu umywalki, acz inni nie wyobrażają sobie bez niej aranżacji swojego wnętrza. W tym artykule wyjaśniamy, czy kształt umywalki ma znaczenie i jaką umywalkę wybrać, by idealnie pasowała do naszej łazienki? Umywalka powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia i potrzeb domowników.

Wymiary umywalki

Czynnikiem w głównej mierze decydującym o wyborze umywalki są jej wymiary. Najczęściej większość modeli dostępnych jest w standardowym rozmiarze o szerokości 45-60 cm. Jeżeli jednak chcemy możemy wybierać także wśród umywalek dostępnych w rozmiarach od 35 cm do ponad 180 cm. Montowane są one w tradycyjny sposób, ponieważ posiadają otwór instalacyjny pod baterię, a średnice otworów są znormalizowane, więc bez większych problemów dobierzemy do niej baterię sztorcową.

Jaki kształt umywalki wybrać?

Zastanawiając się jaki kształt umywalki wybrać przede wszystkim powinniśmy dopasować ją do aranżacji wnętrza. Większość modeli posiada opływowe kształty bez większych zakamarków, dzięki czemu znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Niekoniecznie powinniśmy kierować się walorami modowymi, ponieważ to , że teraz coś jest modne nie oznacza, że za kilka miesięcy też będzie.

  • Umywalka okrągła będzie idealnie pasować do małych łazienek o delikatnym wystroju, zwłaszcza jeżeli wykonana będzie w nowoczesnej wersji nadblatowej.
  • Umywalka prostokątna to opcja polecana do dużych wnętrz, w tonacji chłodnej i surowej.
  • Umywalka asymetryczna to z kolei propozycja do nowoczesnych łazienek i tych o nietypowym kształcie.
  • Umywalka półowalna znajdzie zastosowanie w małych wnętrzach.

Umywalka jedno czy dwustanowiskowa?

Oprócz wyboru kształtu umywalki warto zastanowić się na to, czy potrzebujemy umywalki jedno czy dwustanowiskowej. Ta druga opcja będzie idealna dla większych rodzin, dzięki czemu z toalety jednocześnie będą mogły skorzystać dwie osoby. Do głównych zalet umywalek dwustanowiskowych zaliczyć należy przede wszystkim wygodę oraz łatwość montażu (jeden odpływ).

Do mniejszych łazienek rekomendujemy jednak umywalki jednostanowiskowe.

A Wy jaką umywalkę wybierzecie?

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.