EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Jaką wannę wolnostojącą kupić?

Jaką wannę wolnostojącą kupić?

Dodany: 28.11.2021 14:22:59

Jaką wannę wolnostojącą kupić?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem wanny wolnostojącej, to często zwracamy uwagę tylko na jej wygląd.

A to nie wystarczy, gdyż każda, choćby najoryginalniejsza i najpiękniejsza w naszym mniemaniu wanna, krótko mówiąc „opatrzy się”, a komfort, albo, co gorsza, dyskomfort jej użytkowania pozostanie.

Czym się więc kierować wybierając wannę? Otóż właśnie przede wszystkim jej wygodą, bo jeśli chcesz korzystać z chwil relaksu podczas kąpieli, to zanim kupisz wannę, warto do niej wejść i najzwyczajniej w świecie położyć się w niej. Sprawdź czy dobrze „na Tobie leży” – tak jak buty, albo są wygodne w chwili mierzenia i bierzesz je od razu, albo czujesz „jakiś ucisk” i wtedy już wiesz, że nie są stworzone dla Ciebie.

A gdyby tak zasugerować, jak kształt będzie wygodniejszy? Owalne wanny wolnostojące, albo przynajmniej owalnie wyprofilowanie w środku, będą na pewno wygodniejsze niż te o ostrych krawędziach. Wszelkie kanty i ostre profile będą odczuwalne w kąpieli, a opływowość formy i jej zaokrąglenia pozwolą na całkowity relaks podczas kąpieli

Pozycja półleżąca – jest również ważna, wanny konglomeratowe zwykle są wyprofilowane do pozycji siedzącej, natomiast wanny z kompozytu Qualtec są często wyprofilowane do pozycji półleżącej. Gwarantuje to wygodne korzystanie z wanny.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.