EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Jaki rozmiar umywalki wybrać?

Jaki rozmiar umywalki wybrać?

Dodany: 01.01.2021 10:38:39

Decydując się na zakup umywalki łazienkowej mamy do wyboru różne modele, w różnych rozmiarach, od małych przez średnie a kończąc na naprawdę dużych modelach. Jaki rozmiar umywalki wybrać by jak najlepiej pasowała do naszego wnętrza?

Jaki rozmiar umywalki wybrać?

Idealnie dopasowana umywalka łazienkowa to gwarancja pięknej aranżacji wnętrza. Jest nie tylko funkcjonalna, ale potrafi nadać klimat nawet małej łazience. Tak więc, jaką umywalkę wybrać? Małą czy dużą, a może średniej wielkości? Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wielkości, warto zastanowić się, czy wolimy umywalkę nablatową czy też np. wolnostojącą? O ich zaletach pisaliśmy w innym artykule, do którego odsyłamy.

Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze umywalki jest wielkość łazienki. Powinna być ona proporcjonalna do rozmiarów pomieszczenia. W małej łazience zbyt duża umywalka będzie nie tyle brzydko się prezentować, co będzie po prostu niepraktyczna. Zajmie zbyt dużo miejsca i może utrudnić poruszanie się w pomieszczeniu. Z kolei mała umywalka zamontowana w dużej łazience straci swój urok. Niejako zginie w tłumie.

Standardowa szerokość umywalki mieści się w granicach od 40 do 70 centymetrów, dlatego niekiedy warto rozważyć montaż dwóch umywalek zamiast jednej, co szczególnie sprawdzi się w dużych rodzinach.

Jaka głębokość umywalki?

Oprócz rozmiaru umywalki drugą ważną kwestią jest jej głębokość, która powinna wynieść ok. 40 cm. Tutaj również istotną rolę ogrywa jej kształt. Zazwyczaj bowiem umywalki nablatowe mogą być znacznie węższe, gdyż część ich funkcji przejmuje sam blat, na którym się znajdują. Standardowo najgłębsze są umywalki ścienne bądź wolnostojące, z uwagi na funkcję, którą pełnią.

Jak więc widać, decydując się na wybór umywalki łazienkowej w pierwszej kolejności wybierzmy jej rodzaj, a następnie przejdźmy do ustalenia ich rozmiaru.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.