EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Umywalki Łazienka z dwiema umywalkami - funkcjonalne rozwiązanie dla dwojga

Łazienka z dwiema umywalkami - funkcjonalne rozwiązanie dla dwojga

Dodany: 01.02.2022 15:55:13

Przychodzi taki moment, że zaczynacie sobie zadawać pytania: „Kim jestem?”, „Dokąd zmierzam”? „Czy warto zainwestować i mieć łazienkę z podwójną umywalką?”... 

Macie dużą łazienkę? Zatem na pewno przyszło Wam do głowy, by zamontować w niej dwie umywalki. Może było to wtedy, gdy w spokoju chcieliście umyć twarz i zająć się wieczorną pielęgnacją, a wasza kochana „druga połowa” wpadła na równie błyskotliwy  pomysł. I zaczęło się: „podaj mydło, posuń się trochę, nie chlap na mnie, gdzie jest krem, etc.”. A może było to wtedy, gdy spieszyliście się, a „grupowe” mycie zębów okazało się małą batalią, z ofiarą w postaci zaplamionej pastą bluzki. 

Niezależnie od tego jaka historia się kryje za pomysłem, zdążył on już zakiełkować. I pojawiają się dylematy:

 • ile miejsca potrzeba?
 • lepiej podwójna umywalka czy dwie pojedyncze?
 • nablatowe, wpuszczane w blat czy wolnostojące?
 • czy to się na pewno sprawdzi?
 • na jakie koszty trzeba się szykować?

Kluczowe pytanie brzmi zapewne: „czy da mi to wreszcie upragnioną wygodę?”. Wy macie wątpliwości. My znamy odpowiedzi. 

Łazienka z podwójną umywalką = koniec „walk” o dostęp do kranu z wodą?

Aby można było mówić o wygodzie podczas mycia się w umywalce, powinniście pomyśleć o przestrzeni wynoszącej około 70 cm. Oczywiście chodzi o 70 cm na jedną osobę. Tyle miejsca zagwarantuje Wam komfortową higienę.  

Aby móc mówić o: 

 • pełnej wygodzie poruszania się,
 • estetyce stworzonego kącika z umywalkami,
 • miejscu na blacie dla dwojga/dwójki,

odległość pomiędzy umywalkami powinna wynosić minimum 30 cm (choć może być mniejsza). 

Łazienka z dwiema misami (albo gdy zastosowana zostanie podwójna umywalka), to doskonałe rozwiązanie dla par, małżeństw, ale też dla rodzin z małym dzieckiem czy dla rodzeństwa (które np. o podobnej porze ma zajęcia w szkole). Dwa stanowiska obok siebie, to ekskluzywność i bliskość. Można towarzyszyć małym pociechom podczas nauki higieny (pokazując wykonywanie czynności). Dzięki zabiegowi wspólnego mycia się (także u dorosłych), zyskuje się nie tylko spokojniejsze poranki, ale i kilka dodatkowych chwil razem (i w łazience i w czasie spędzanym poza nią). 

Czy są przeciwnicy takiego rozwiązania? Tak. To osoby, dla których łazienka jest przestrzenią niesłychanie intymną. Miejscem na „ucieczkę” i zaznanie prywatności. W takim przypadku, trzeba dokładnie przedyskutować pomysł.

Nie powinniście zapominać, że mówiąc o dwóch umywalkach, bierzecie też pod uwagę inne wielokrotności: 

 • dwie armatury,
 • dwa odpływy,
 • dwa lustra (lub jedno dużych gabarytów),
 • (i najlepiej) dwa stanowiska z przyborami higienicznymi (aby nie przeszkadzać sobie, podbierając mydło czy pastę) czy dwie szafki.

Nowoczesne umywalki – jakie warianty i wariacje czekają na Was w Ravon

Jak zwykle Was rozpieszczamy. Opcji macie kilka:

 • dwie umywalki nablatowe,
 • dwie umywalki wpuszczane w blat
 • dwie umywalki wolnostojące (umywalki podłogowe).

[KAT-ID-3]

Każdą z nich możecie zamówić dowolnie spersonalizowaną jeśli chodzi o kolor, a nawet ręcznie malowaną grafikę. 

Wszystkie: 

 • w bogatej palecie RAL, autorskiej RAVON
 • z najlepszych kompozytów (Qualtec, Marmonit, PureStone, PuroMetal), 
 • w macie lub błysku lub z metalizowaną powłoką,
 • wykonane techniką handmade w Polsce.

Najczęstszym rozwiązaniem są jednakowe umywalki, ale coraz częściej pojawia się opcja montowania dwóch mis z tej samej linii, ale odmiennych kolorystycznie barwach (a w naszym przypadku nawet grafiką). Ważne jest jedynie wtedy zachowanie symetrii w pozostałych elementach (inaczej zapanuje chaos, a łazienka zostanie nieco „przytłoczona”).

Umywalki do łazienki nablatowe, a propozycje Ravon

Umywalka łazienkowa wpuszczana w blat, a nasze polecane produkty:

Podsumowując - łazienka z dwiema umywalkami, zalety i wady 

Zalety. Dwie umywalki nablatowe, dwie umywalki wpuszczane w blat lub dwie wolnostojące, dają niesamowite możliwości dekoracyjne. My gwarantujemy ich design. Wy zadbajcie o wykreowanie przestrzeni wokół nich. Wspólnie stworzymy miejsce nietuzinkowe i wyjątkowo efektowne (wystarczy spojrzeć na inspiracje na internecie). Taka opcja daje po prostu nieco większe pole do popisu, szczególnie jeśli zastosujecie misy od nas – z manufaktury Ravon.

Słowem - wszędzie tam, gdzie ceni się prostotę, symetrię, ale i dla fanów eklektyzmu czy skandynawskich wnętrz, podwójna radość z Ravon będzie najlepszym rozwiązaniem.

Łazienka z dwiema umywalkami (zwłaszcza małżeńska), to szansa na mocniejsze zaakcentowanie swojej indywidualności. Każda ze stron, może zaplanować własną przestrzeń (z ulubionymi produktami, kosmetykami). 

Kolejny argument „za”, to oszczędność czasu i wspólne spędzanie go.

A wady? Pierwsza dotyczy miejsca. Dwa stanowiska (nawet niewielkie) zajmą większą powierzchnię, a to (w małej łazience) obniży komfort użytkowania. 

Kolejna - dwie umywalki to podwójny koszt (misy, syfon, przyłącza i montaż), etc. 

Ostatnia – zwiększa się powierzchnia do sprzątania, a zmniejsza prywatność (choć paradoksalnie może się zacieśniać intymność). 

A jakie zdanie macie Wy?

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.