EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Wanny Nowoczesne wanny wolnostojące dla seniorów

Nowoczesne wanny wolnostojące dla seniorów

Dodany: 20.07.2021 23:38:18

Współczesne wanny wolnostojące różnią się między sobą pod wieloma względami. Są wanny duże i małe, owalne lub kwadratowe, wanny w stylu retro z nóżkami lub bez.  Na rynku dostępne są również wanny dla seniorów, o których również warto wspomnieć.

Wanny dla seniorów, konieczność czy zbędna fanaberia? 

Wanny dla seniorów stanowią idealne rozwiązanie dla osób mających problemy z samodzielnym korzystaniem z tradycyjnej wanny. Warto w nie zainwestować również w momencie, gdy mamy problemy z chodzeniem. Wanny wolnostojące dla osób starszych są zazwyczaj niskie, przestronne a także odpowiednio wyprofilowane aby zminimalizować ryzyko upadku. Umożliwiają jednocześnie łatwy do nich dostęp zarówno osobie, której pomoc jest świadczona jak i tej, która ją świadczy.

Nowoczesne wanny dla seniorów

Do wanien wolnostojących można rozważyć zamontowanie schodków wraz z poręczami lub drabinką zwisającą z sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabezpieczy to i znacznie ułatwi pokonanie wysokości osobie starszej.

W przypadku, gdyby stan zdrowia osoby nie pozwala jej na siadanie w wannie, można zastosować różnego rodzaju krzesełka, które są na nią nakładane.

Ważną cechą łazienki, w której umiejscawiamy wannę wolnostojącą dla osób starszych jest konieczność solidnego umocowania wszystkich elementów wyposażenia, tak aby stanowiły naturalne punkty podparcia podczas przemieszczania się. Dodatkowo nie mogą posiadać żadnych ostrych krawędzi, kantów, o które mogłaby się skaleczyć lub zaczepić ubraniem.

Cechy wanien dla seniorów

Kupując wannę wolnostojącą dla seniora warto więc zwrócić uwagę jakie ma atuty. Na rynku dostępne są modele, które posiadają:

  • Otwierane drzwiczki,
  • Niską wysokość,
  • Antypoślizgową powierzchnię siedziska i dna wanny,
  • Ergonomiczną formę,
  • Trwałość tworzyw.

Wanna wolnostojąca dla seniora powinna być przede wszystkim bezpieczna.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.