EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Wanny Wanna wolnostojąca - co warto wiedzieć przed zakupem?

Wanna wolnostojąca - co warto wiedzieć przed zakupem?

Dodany: 09.02.2022 11:59:58

Kiedy dzień zbliża się ku końcowi, jakie myśli pojawiają się u Was najczęściej? Czy nie jest to przypadkiem relaksująca kąpiel w ukochanej wannie i wygodne łóżko? Niezależnie czy za oknem plucha czy dzień należy do ciepłych... Przyjemność czerpana z obmycia się jest zawsze taka sama. 

Kora śpiewała: „Łóżko to obszar magiczny - szepty krzyk i śmiech. Tu jest miejsce na szczęście. Tu jest miejsce na grzech”. Można podobnie powiedzieć o wannie.

Wanna to miejsce idealne. Tu odrywacie się od trosk i problemów. Tu planujecie przyszłe „kroki” (życiowe, zawodowe).  Tu oddajecie się rozkosznemu zanurzeniu w wodzie o idealnej temperaturze i pełnej ulubionych zapachów (płynów, kul, soli do kąpieli). A czasem po prostu traktujecie ją nieco instrumentalnie, by dosłownie „zmyć z siebie kurz dnia”. Ale nawet w takim wypadku, warto postawić na wannę wyjątkową. Aby i tak banalną czynność zamienić w celebrację życia. Mindfulness w wannie? Czemu nie? To możliwe, jeśli zdecydujecie się na wanny wolnostojące Ravon. 

Zobacz nasze produkty

Łazienka z wanną wolnostojącą. Designerska estetyka obecnych dzieł sztuki użytkowej. Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna (a nie tylko piękna)?

Ravon. Mimo, że jesteśmy niewielką polską manufakturą, spełniamy wasze największe marzenia. Od lat zajmujemy się ozdabianiem domów, mieszkań, hoteli, etc. najdoskonalszą, stylową i unikatową ceramiką łazienkową. U nas „indywidualne podejście” to nie frazes, a codzienność. Robimy wszystko, aby wasze wanny były w 100% takie, jak sobie wymarzyliście.  

Wyobraźcie sobie taki widok. Wieczór, ulubiona muzyka w tle. Zanurzacie się w pianie. Łokcie oparte na brzegach wanny. Brzmi filmowo prawda? Chciałoby się powtórzyć w domu, tylko co z tymi łokciami, skoro zazwyczaj mieliście wannę zabudowaną i ustawioną tuż przy ścianie. Nie myślicie, że czas to zmienić? W końcu kąpiel to ukojenie nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Więc warto ją celebrować jak najwygodniej i najładniej się da. A „okoliczności przyrody”, dzięki nam mogą być naprawdę unikatowe. Wizualizujcie sobie upragniony relaks (umiejscowienie ceramiki łazienkowej, widok przed Wami, etc) i zacznijcie szukać idealnej wanny na naszej stronie. 

Co proponujemy? 

Wanny w obłym kształcie (do dużych łazienek, dla dwojga i dla wygodnickich):

 • klasyczna i minimalistyczna MODERN (do sporych łazienek, pokoi kąpielowych),
 • o szerokim rancie GENESIS (rancie idealnym na trzymanie kosmetyków i z możliwością zainstalowania w nim baterii. Dodatkowo można skorzystać z zamontowania funkcji RAVON AIR - masażu z koloroterapią),
 • wdzięczna i ascetyczna SPACE.

Inna opcja, to wanna ze „ściętym” (jednym) rantem – SENSUAL WALL. Doskonała do postawienia przy ścianie, z możliwością dodatkowej opcji RAVON AIR i w personalizacji. Z opcją wbudowania w rant baterii, a nawet pojemników na płyny.

Kolejny typ, to wanny z uniesionym oparciem (dla lubiących długi relaks):

 • inspirowana łodzią canoe AMBIENTE (z wyposażeniem opcjonalnym RAVON AIR, idealna dla osób wysokich),
 • nasz hit wzorowany na kwiecie kalii EUPHORIA (RAVON AIR w opcji),
 • podobna do kielichu tulipana, z dwoma uniesionymi brzegami TULIPANO (RAVON AIR w dodatkowym wariancie),
 • ergonomiczna i doskonała WISTERIA (z RAVON AIR jako opcją). Mamy dwa warianty: WISTERIA 174 lub mniejsza, kompaktowa wersja 160 cm.

Zanim rozmarzycie się do końca i dokonacie zakupu jakim jest wolnostojąca wanna na zamówienie, sprawdźcie czy  macie możliwość jej zamontowania. Fantazje fantazjami, ale rzeczywistość potrafi sprowadzić na ziemię. 

Wanna tego typu potrzebuje nieco przestrzeni. Nie zabudujecie jej płytkami i nie wciśniecie w kąt. Zmierzcie dokładnie jaką powierzchnią pod nią dysponujecie. Pamiętajcie, że (prozaicznie) potrzebujecie nieco więcej miejsca, aby wokół niej posprzątać. 

Ponieważ takie wanny rzadko umiejscawia się tuż pod ścianą, warto mieć na uwadze przestrzeń na szafkę, półkę kąpielową, stolik, na którym umieścicie wszystkie niezbędne produkty do kąpieli. 

Wanny wolnostojące lubią mieć odstęp od innych sprzętów. Wtedy są najwygodniejsze do korzystania (wchodzenie i wychodzenie musi być komfortowe i bezpieczne) i najlepiej cieszą oko swoją urodą. 

Wanna wolnostojąca wymaga baterii wolnostojącej (wyjątkiem są wanny z szerokim rantem – GENESIS i SENSUAL WALL). W przeciwieństwie do wanny zabudowanej, wymaga rur umieszczonych w podłodze. Stąd przed zakupem wanny, należy zamontować nową instalację z ciepłą i zimną wodą. Otwór odpływowy powinien znajdować się jak najbliżej kanalizacji. Dodatkowo pamiętajcie, że kanalizacja działa na zasadzie grawitacji, dlatego elementy muszą być ułożone ze spadkiem 2% w stosunku do pionu. 

Wzornictwo. Nie mamy w ofercie produktu jakim jest wanna wolnostojąca na nóżkach. Choć wiemy, że idealnie sprawdza się we wnętrzach klasycznych i retro, my postawiliśmy na prostotę i minimalizm kształtów, po to byście mogli „zaszaleć” w inny sposób - personalizując je. 

Możliwości, możliwości...

Oczywiście wciąż króluje biała klasyka. Ale jako Ravon umożliwiamy Wam autorską paletę barw oraz RAL, jeśli macie taką fantazję. Dzięki temu dopasujecie wannę i zgracie ją (lub zrobicie kontrastową) z resztą pomieszczenia. Ceramika łazienkowa komponująca się z jedną ze ścian? Brzmi dobrze, prawda?

Kolejny ważny czynnik w wannie wolnostojącej, to jakość materiału z którego jest wykonana. Najczęściej stosuje się akryl  i to niekoniecznie dobrej jakości (aby redukować koszty). 

U nas nie ma tego problemu. Wanny wykonujemy z kompozytu QualTec: 

 • łatwego w czyszczeniu,
 • odnawialnego, 
 • nieżółknącego i nie łuszczącego się, 
 • odpornego zarówno na ścieranie jak i promienie UV i zmiany temperatury, 
 • a przy tym super higienicznego i łatwego w utrzymaniu w czystości. 

Nasze wanny gdy już się nagrzeją wodą, trzymają jej temperaturę przez dłuższy czas niż akrylowe.

Możecie wykończyć waszą wymarzoną wannę w macie PureStone, połysku Marmonit lub metalu PuroMetal (miedź, złoto, cyna, mosiądz). Chcecie, to dodajcie ręcznie wykonaną sentencję, rysunek, print, grafikę.

Wanna wolnostojąca z hydromasażem? U nas tę funkcję spełnia Ravon Air – masaż i koloroterapia w jednym. 

Na naszej stronie wybierzcie model, który Was zachwyca. Z szerokiej palety dobierzcie jego kolor. Zdecydujcie się czy wanna ma być w macie czy połysku. A może z metalizowanymi elementami lub metalizowana w całości? Opiszcie nam to wszystko i zdecydujcie, co dodatkowo mamy na niej namalować.

Jeśli połączycie wannę wolnostojącą z umywalką wywodzącą się z tej samej serii, nic więcej nie musicie dodawać, by wywołać niekłamany efekt „JAKIE TO PIĘKNE!!!”  

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.