EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Wanna wolnostojąca czy wanna do zabudowy, którą wybrać?

Wanna wolnostojąca czy wanna do zabudowy, którą wybrać?

Dodany: 01.07.2021 08:22:44

Urządzanie łazienki wcale nie jest proste, ponieważ w czasie remontu mogą pojawić się nieoczekiwane problemy. Oprócz pytania, wanna czy prysznic, wiele osób zastanawia się nad tym jaką wannę wybrać – wolnostojącą czy do zabudowy? Odpowiedź na to drugie pytanie tylko z pozoru jest prosta, ponieważ decyduje o tym wiele czynników często niezależnych od siebie. Spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości.

Jaką wannę wybrać?

Wybierając wannę do łazienki musimy przede wszystkim dopasować ją do wymiarów łazienki, odpowiednio dobrana może być jej wspaniałą ozdobą. Poza walorami praktycznymi powinna być bowiem elementem dekoracyjnym. Wanna do zabudowy czy wanna wolnostojąca – poznajcie ich główne zalety.

[PROD-KAT-ID-2]

Zalety wanny zabudowanej

Najczęściej zabudowuje się wanny o klasycznym kształcie, które nie wyróżniają się na tle otoczenia. Dzięki zastosowaniu kafelków można tym samym wkomponować ją w aranżację wnętrza. Nie musimy się wówczas zastanawiać jak dopasować ją do wymiarów łazienki. Idealnie sprawdza się więc w małych wnętrzach. Oprócz tego zabudowując ją mamy możliwość stworzenia dodatkowych półek.

Wanna zabudowana jest to tanie rozwiązanie – niekiedy drożej wyjdzie wykonanie zabudowania aniżeli zakup samej wanny. Jest to również najbardziej klasyczne rozwiązanie w aranżacji wnętrz.

Wady wanny zabudowanej

W przeciwieństwie do wanny wolnostojącej wanny zabudowanej nie możemy ustawić w dowolnej dla siebie lokalizacji. Również wykonanie zabudowania może być czasochłonne i wymaga większego nakładu pracy, a w przypadku jakiegokolwiek uszczerbku konieczne będzie skucie całej zabudowy.

Zalety wanny wolnostojącej

Główną zaletą wanny wolnostojącej jest fakt, że można ją zamontować niemal w każdej lokalizacji. Wszystko zależy od naszej inwencji i kreatywności. Wanna wolnostojąca stanowi element dekoracyjny. Można z jej pomocą stworzyć elegancki salonik kąpielowy. Bogata kolorystyka sprawia, że z łatwością dopasujemy ją do wyglądu wnętrza. Podobnymi cechami charakteryzuje się też wanna przyścienna, której dopasowanie do układu łazienki jest niezwykle proste i efektowne!

Wady wanny wolnostojącej

Cena wanny wolnostojącej jest zazwyczaj znacznie wyższa aniżeli wanny zabudowanej, co może zniechęcić wiele osób do jej zakupu. Dodatkowo nie zawsze mamy możliwość jej zamontowania, ponieważ przeznaczona jest ona do dużych wnętrz, a także wymaga poprowadzenia instalacji wodnej w podłodze. Nie istnieje też możliwość montażu klasycznej baterii i należy zakupić jej wolnostojący odpowiednik.

Jaką wannę wybrać, wolnostojącą czy zabudowaną? Odpowiedź na to pytanie z pewnością nie jest łatwa, mamy jednak nadzieję, że pamiętając o niedogodnościach każdego rozwiązania podejmą Państwo najlepszą dla siebie decyzję.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.