EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Design Wanna z hydromasażem podczas i po ciąży

Wanna z hydromasażem podczas i po ciąży

Dodany: 24.05.2022 15:21:59

Relaks w wannie podczas ciąży

Każdy lekarz specjalista potwierdzi, że odpoczynek jest ważny dla kobiet w ciąży. Jeśli ciężarna matka dużo odpoczywa i może się zrelaksować podczas ciąży, to w istotny sposób przyczynia się to do pozytywnego rozwoju i późniejszego zdrowia dziecka.

W naszych wannach z hydromasażem nie ma również zagrożenia dla kobiet w ciąży. Relaks jest tutaj słowem kluczowym. Dysze w naszych jacuzzi mają na celu jedynie stymulowanie odpowiednich obszarów ciała w celu pobudzenia krążenia krwi, a tym samym uzyskania efektu relaksacji, a nie rozluźnienia mięśni poprzez silne akcja.

Jednak kobiety w ciąży powinny zawsze słuchać swoich przeczuć podczas korzystania z wanny. Kobiety w ciąży powinny zawsze mieć oko na krążenie. Dlatego przed kąpielą lub skorzystaniem z wanny z hydromasażem należy starannie dobrać temperaturę wody. W razie wątpliwości, aby wykluczyć wszelkie ewentualności, wizyta u zaufanego lekarza ma sens.

Wanna z hydromasażem po ciąży?

Po ciąży wanna z hydromasażem wcale nie jest przestarzałe! W tym miejscu naprawdę wchodzi w grę jego użyteczność. Z jednej strony wanna z hydromasażem  jest wspaniałym miejscem, w którym można naładować baterie, gdy noc była nieco bardziej męcząca. Rodzice mogą również dzielić wannę z dzieckiem. Służy to dwóm pożytecznym celom. 

Z jednej strony możesz ostrożnie przyzwyczaić malucha do wody. 

Z drugiej strony wspólna kąpiel z rodzicami wzmacnia więź społeczną dziecka. Ma więc pozytywny wpływ na psychikę.

Wierzymy, że wanna z hydromasażem może być czymś więcej niż tylko regeneracją. Może być inwestycją w lepsze zdrowie i samopoczucie, a docelowo jest także miejscem spotkań par i młodych rodzin.

Małe dziecko w wannie z hydromasażem

Oczywiście jako matka lub ojciec niczego nie pragniesz bardziej niż to, aby Twoje dzieci były zawsze bezpieczne i pod dobrą opieką. Nie musisz się martwić o nasze modele z hydromasażem . Wiele osób od razu myśli o wannie z hydromasażem jako o urządzeniach do masażu, takich jak te znajdujące się w krytych basenach lub w zastosowaniach terapeutycznych, gdzie woda uderza w ciało pod wysokim ciśnieniem do 3 barów. Dysze w naszych wannach z hydromasażem mają na celu jedynie stymulację odpowiednich obszarów ciała w celu pobudzenia krążenia krwi, a tym samym uzyskania efektu relaksacji. Dlatego nie należy obawiać się siniaków i siniaków pod skórą w naszych wannach z hydromasażem i dlatego nie stanowią one zagrożenia dla dzieci.

Jednak żaden środek bezpieczeństwa nie zastępuje nadzoru osoby dorosłej. Ponieważ zawsze istnieje ryzyko poślizgnięcia się, dlatego szczególnie młodsze dzieci nie powinny być pozostawiane bez opieki w wannie z hydromasażem.

Oto najważniejsze wskazówki w skrócie:

Jeśli zabierasz swoje dzieci do wanny z hydromasażem, upewnij się, że ich głowy są jak najdalej od wody. Idealnie woda sięga do klatki piersiowej dziecka. Wtedy włączenia wannie z hydromasażem jest nieszkodliwa.

Temperatura wody dla dzieci nie powinna być wyższa niż woda do kąpieli. Ich skóra jest cieńsza, przez co są bardziej podatne na przegrzanie.

To zrozumiałe, że dzieci wolą pluskać się w kąpieli z bąbelkami niż po prostu odpoczywać. Zalecana wskazówka dotycząca przebywania w wannie z hydromasażem to około 15 minut.

Ręcznik przed wanną może zapobiec ewentualnemu poślizgnięciu się podczas wychodzenia.

Długie włosy należy związać w kucyk, aby uniknąć zatkania filtra i odpływu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.