EN
Polska wersjaEnglish version
MENU

O nas

Ravon Studio Projektowe

Wszystko zaczyna się od pomysłu, który powstaje nawet kilka miesięcy. Pomysły na produkty Ravon rodzą się z obserwacji świata, ludzi oraz ich potrzeb. Dzisiejszy świat jest bardzo dynamiczny, otrzymujemy z niego mnóstwo bodźców i informacji, zmieniają się nasze potrzeby i rosną nasze wymagania. Projektując przedmiot użytkowy mamy świadomość zmienności i musimy tę dynamikę świata zbalansować, aby stworzyć produkt równie piękny i użyteczny.

Mimo, że tworzymy produkty nowoczesne, to nasze podejście do kreacji czerpie z wiedzy i doświadczeń wielu pokoleń artystów i rzemieślników. Najpierw pomysł jest przelewany na kartę papieru. Jest to zbiór szkiców, które po wielu próbach i skreśleniach, dają zarys ostatecznego kształtu produktu.

Następnie wizja z kartki jest przenoszona na ekran komputera i odpowiedniego programu graficznego. Wtedy ze świata marzeń i wizji, przenosimy się do świata matematycznych wyliczeń, których żaden przedmiot użytkowy, nawet najbardziej finezyjny czy surrealistyczny, nie jest pozbawiony. Po obliczeniu rozmaitych kątów nachylenia ścianek produktu, spadku wody, wszelkich długości i szerokości czy grubości ścian, dna etc. możemy odejść od „szklanego ekranu” i udać się z projektem graficznym do pracowni modelarskiej.

Ravon Produkcja

Gotowy produkt w manufakturze Ravon to praca zespołu ludzi, którzy na każdym etapie produkcji czuwają nad jego solidnym wykonaniem. Po etapie projektowania jest etap modelowana czyli nadania realnych kształtów wirtualnemu przedmiotowi. Oczywiście nie codziennie powstają nowe modele, ale to stworzenie przedmiotu od początku, od zera, wyjście od koncepcji jest właśnie najtrudniejsze.

Kiedy mamy już gotowy model, wzór, swoistą matrycę jest już o wiele łatwiej, ale Ravon to nie masowa produkcja gotowych elementów. Zbudowany model jest jedynie formą, która da początek nowym produktom.

Każda nasza wanna czy umywalka to praca ludzkich rąk, nie ma tu miejsca na maszynową robotę. Materiały stosowane przez Ravon wymagają dokładnego, ręcznego wykonania, inaczej nie byłyby one tak mocne, a jednocześnie subtelne i wyrafinowane.

Do produkcji naszych wyrobów zawsze używamy najwyższej jakości półproduktów, które powierzamy technologom manufaktury Ravon. Są to specjaliści-rzemieślnicy, którzy potrafią wykonać najlepsze produkty w technologii kompozytów opracowanych przez markę Ravon: Qualtec, Marmonit czy PureStone.

Ravon System Sprzedaży

Tworzymy ogólnopolski system sprzedaży, który daje naszym partnerom handlowym możliwość sprzedaży wysokojakościowych produktów. Gwarantujemy partnerom jednolite w całej Polsce zasady współpracy, zapewniamy szkolenia produktowe, służymy wiedzą na temat stosowanych przez nas materiałów i technologii. Nasi partnerzy mogą zawsze liczyć na naszą pomoc i wsparcie podczas całego procesu zakupowego.

Dzięki tym wspierającym działaniom, klient indywidualny jest pewien, że zakupił dobry produkt, ponieważ otrzymał rzetelną wiedzę na jego temat.

Współpracujemy z certyfikowanymi salonami sprzedaży, w których znajdują się nasze produkty oraz przeszkoleni doradcy w salonach partnerskich i biurach projektowych. Dzięki programowi Ravon Partner otrzymujesz jakość obsługi na najwyższym poziomie.

Nasza współpraca obejmuje również pracownie projektowe, które na każdym etapie projektowania mogą liczyć na nasze wsparcie merytoryczne. Dla partnerów-projektantów również zapewniamy cykliczne szkolenia, służymy radą i pomocą w wyjaśnianiu technicznych zawiłości.

Część z Państwa zna nas nie od dziś i bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę. Bo Państwo jako nasi współpracownicy należą do zespołu Ravon. A dzięki sile współpracy, nasze marzenia, wizje i projekty stają się rzeczywistością. Razem możemy stworzyć więcej i jeszcze wiele sukcesów przed nami.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.