EN
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Wanna wolnostojąca do małej łazienki

Wanna wolnostojąca do małej łazienki

Wydaje się, że wanna wolnostojąca nie sprawdzi się w małych łazienkach. Współczesne budownictwo od lat bowiem boryka się z niewielkim metrażem, stąd też często pojawiają się stwierdzenia, że zaplanowanie wygodnego natrysku będzie lepszym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego. Jest to wyłącznie kwestia naszych preferencji i specyfiki wnętrza.

Uznaje się, że wanna wolnostojąca zabiera dużo miejsca, które w małych pomieszczeniach jest bardzo cenne. Czasem jest ją tylko trudniej zamontować. Przeglądając ofertę nowoczesnych modeli wanien wolnostojących możemy zauważyć, że mają one od 100 do 140 cm długości i ok. 65-75 cm szerokości. Co istotne, można nabyć je również w nieregularnych kształtach.

Mała przestrzeń łazienki nie jest więc problemem, by wanna wolnostojąca mogła zostać w niej zamontowana. Ważne jest jednak dobre rozplanowanie przestrzeni, ponieważ źle zaplanowane może sprawić, że pomieszczenie stanie się ciasne bez określonego stylu.

Wanna wolnostojąca jaką wybrać?

Decydując się na wannę wolnostojącą do łazienki przygotujmy sobie wcześniej jej projekt, tak aby jak najlepiej wydobyć funkcjonalność danego pomieszczenia. Zacznijmy od dokładnego pomiaru wnętrza, łącznie z wszelkimi załamaniami. Należy dobrze zagospodarować wszystkie kąty. Jeżeli już wiemy, jaką ilością wolnego miejsca dysponujemy, możemy rozpocząć planowanie. Ustalmy styl wiodący, zapominając o „dobrych radach”, że umywalka powinna znajdować się na wprost wejścia. Mała łazienka wcale wiec nie przekreśla możliwości posiadania wanny wolnostojącej. Zwłaszcza wanna wolnostojąca retro znakomicie poradzi sobie w mniejszych wnętrzach. Jej wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji.

Projektując wyposażenie łazienki warto pamiętać o zachowaniu:

  • 0,8 x 1 m szerokości przy umywalce,
  • 0,7 x 1 m przy toalecie,
  • 0,5 m przed prysznicem lub wanną,
  • 1 m przed pralką ładowaną z przodu,
  • 1 m przed szafką otwieraną do przodu.

Przemyślany projekt łazienki to podstawa.

Jaka wanna wolnostojąca do małej łazienki?

Poniżej wybraliśmy najczęściej kupowane wanny wolnostojące, które bez problemu zmieszczą się w małej łazience

  • Wanna wolnostojąca RAVEN GLADIO

Wanna wolnostojąca Ravon Gladiolo jest to model prostokątny na zewnątrz, ze specjalnie wyprofilowanym wnętrzem, tak aby zapewnić komfortową pozycję podczas kąpieli. Zajmuje niewielką przestrzeń: 170x75x58.

  • Wanna wolnostojąca LAZIO

Wanna wolnostojąca Ravon Lazio wykonana jest z wysokiej jakości akrylu. To model zbliżony wymiarowo do poprzedniego (171x74x58 cm). Różni je jedynie kształt zewnętrzny. 

  • Wanna wolnostojąca ELISIUM

Jeżeli zależy nam na kąpieli z dużą ilością wody, warto wybrać wannę wolnostojącą ELISIUM (171x71x68cm). Jest to produkt wykonany w innowacyjnej technologii kompozytu Qualtec, dzięki któremu woda dłużej pozostaje ciepła.

Wyżej zaproponowane wanny wolnostojące warto umieścić wzdłuż jednej ściany, tak aby pozostawić dostęp do trzech innych stron, co ułatwi nam również sprzątanie.

Możemy również zdecydować się na wanny narożne, niemniej jednak nie polecamy ich do małych pomieszczeń, ponieważ zajmują więcej miejsca niż te w wersji klasycznej.

Wanna wolnostojąca w małej łazience nie musi być luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla tych, którzy dysponują większym pomieszczeniem. Na podstawie wyżej wymienionych produktów pozostaje nam dobranie odpowiedniego stylu pasującego do własnych upodobań.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.
Akceptuję Politykę Prywatności