EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Jak pielęgnować wanny i umywalki Ravon czyli proste i szybkie sposoby czyszczenia

Jak pielęgnować wanny i umywalki Ravon czyli proste i szybkie sposoby czyszczenia

Dodany: 05.12.2020 10:11:53

Co jest najważniejsze dla każdego z nas jeżeli chodzi o porządki w łazience? Na pewno szybkie i proste, a także niewymagające specjalnych środków czyszczenie wanny Ravon, kabiny czy sanitariatów. I to własnie można powiedzieć o pielęgnacji wanien i umywalek Ravon.

Najważniejsze jest to, że nie potrzebujesz specjalnych, drogich środków do pięlęgnacji. Produkty Ravon z powodzeniem zadowolą się tymi powrzechnie dostępnymi na rynku środkami, szczególnie tymi w sprayu, jak np. cif do łazienek, czy frosch.

PIELĘGNACJA I KONSERWACJA PRODUKTÓW RAVON

 1. Przed użyciem każdego środka do pielęgnacji  lub czyszczenia,  należy zapoznać się z instrukcją użytkowania.
 2. Codzienna pielęgnacja produktów Ravon połysk i mat
 3. Do pielęgnacji powierzchni zalecane są: gąbki do naczyń (używać tylko miękkiej części), gąbki do ciała lub miękkie szmatki, szczoteczki z miękkim włosiem.
 4. Płyny czyszczące kamień i rdzę w składzie: kwas sulfamidowy, fosforowy, płyny czyszczące: 5% niejonowe środki powierzchniowo czynne lub płyn na bazie octu.
 5. Środki dezynfekujące o składzie: podchloryn sodu – zawiera aktywny chlor.
 6. UWAGA! NIE MOŻNA STOSOWAĆ DO POWIERZCHNI W POŁYSKU! Ziarnistych środków czyszczących jak np. sproszkowanego węglanu wapnia, 5% niejonowych środków powierzchniowo czynnych w proszku (np. Produkty w formie mleczka np. Mleczko cif, lub inne środki w formie proszku). Może to spowodować trwałe uszkodzenie powierzchni (zmatowienie warstwy sanitarnej).
 7. UWAGA! DO POWIERZCHNI MATOWEJ MOŻNA STOSOWAĆ SPROSZKOWANY WĘGLAN WAPNIA W MLECZKU LUB PROSZKU,  PRZY DUŻYCH ZABRUDZENIACH NP. Z WINA, FARBY DO WŁOSÓW, POMADKI CZY FLUIDU.
 8. W przypadku zabrudzenia wanny/umywalki lakierem do paznokci należy zastosować płyn na bazie acetonu lub aceton.
 1. Usuwanie osadów z mydła: nanieść płyn (5% niejonowe środki powierzchniowo czynne), przetrzeć za pomocą miękkiej szmatki, następnie spłukać wannę i wytrzeć do sucha.
 2. Usuwanie osadu z kamienia: spryskać płynem zabrudzoną powierzchnię, masującą częścią głąbki dociała usunąć zabrudzeni, spłukać wannę i wytrzeć do sucha.
 3. Bezpieczna dezynfekcja odpływu: zaaplikować środek dezynfekujących bezpośrednio do odpływu, odczekać 15 min, po czym dokładnie spłukać odpływ i jego okolicę.
 4. Bezpieczne udrażnianie odpływu: granulki lub płyn udrażniający, wodorotlenek sodu. Zaaplikować środek bezpośrednio do odpływu, pozostałość zmyć do środka odpływu wodą wodą o temperaturze do 65 st. C, odczekać 15 min. i dokładnie spłukać.
 5. Konserwacja powierzchni, przywracanie połysku zalecane raz na 3 miesiące. Pastę do zębów na bazie węglanu wapnia, wetrzeć w powierzchnię wanny za pomocą papierowego ręcznika.
 6. Impregnacja powierzchni. Zalecana raz na miesiąc przy użyciu wosku polerującego na bazie wosku pszczelego. Preparat miękką szmatką nanieść równomiernie na powierzchnię całej wanny/umywalki.

UWAGA! SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Należy zachować szczególną ostrożność w kontakcie wanny/umywalki z farbami do włosów, maskarą, fluidem czy pomadką. Po kontakcie tych produktów z powierzchnią wanny/umywalki należy niezwłocznie, dokładnie oczyścić powierzchnię. Spryskać powierzchnię środkiem płynnym zgodnie z ww. zaleceniami, wytrzeć miękką szmatką i dokładnie spłukać czystą wodą. Ewentualnie wytrzeć do sucha.

Produkty te mogą pozostawić minimalne przebarwienia, jeśli te nie zostaną zaraz usunięte z powierzchni produktu.

PRODUCENT ZALECA ZASTOSOWANIE CENTRALNEGO FILTRA WODY ZE ZMIĘKCZACZEM WODY. 

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.