EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Wanna wolnostojąca do małej łazienki

Wanna wolnostojąca do małej łazienki

Dodany: 10.10.2021 10:28:51

Wydaje się, że wanna wolnostojąca nie sprawdzi się w małych łazienkach. Współczesne budownictwo od lat bowiem boryka się z niewielkim metrażem, stąd też często pojawiają się stwierdzenia, że zaplanowanie wygodnego natrysku będzie lepszym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego. Wanna wolnostojąca w małej łazience to wyłącznie kwestia naszych preferencji i specyfiki wnętrza.

[KAT-ID-2]


Armatura łazienkowa przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku dekad. W szczególności mała wanna przeszła z czysto funkcjonalnego wyposażenia do pełnienia funkcji centralnego punktu łazienki. Istnieje tak wiele opcji – pięknych, stylowych i praktycznych – że wybór wanny wolnostojącej do małej łazienki może być trudny dla Ciebie. Podobają Ci się odsłonięte krzywizny? Wolisz oszczędzającą miejsce konstrukcję do zabudowy? Zanim podejmiesz decyzję, zalecamy przeczytanie tego artykułu. Nie tylko zainspirujesz się wspaniałymi zdjęciami, ale także uzyskasz wgląd w to, która mała wanna może ostatecznie pasować do Ciebie i Twojej łazienki.  

W większości przypadków producent wanien po prostu doradzi właścicielom małych łazienek wybór prysznica zamiast wanny. Powodem tego jest zwykle to, że typowa manufaktura nie produkuje wanien wystarczająco małych, aby zmieściły się w niewielkich przestrzeniach.

Właśnie dlatego Ravon zdecydował się stworzyć gamę małych wanien kąpielowych, które z łatwością wcisną się w te malutkie i prawie nieistniejące przestrzenie. Od tradycyjnych białych wanien wolnostojących, przez unikatowe kolorowe wanny, po okrągłe, owalne, a nawet kwadratowe, w naszej ofercie na pewno znajdzie się mała wana odpowiadająca Twoim standardom.

Uznaje się, że wanna wolnostojąca zabiera dużo miejsca, które w małych pomieszczeniach jest bardzo cenne. Czasem jest ją tylko trudniej zamontować. Przeglądając ofertę nowoczesnych modeli wanien wolnostojących możemy zauważyć, że mają one od 100 do 140 cm długości i ok. 65-75 cm szerokości. Co istotne, można nabyć je również w nieregularnych kształtach.

Mała przestrzeń łazienki nie jest więc problemem, by wanna wolnostojąca mogła zostać w niej zamontowana. Ważne jest jednak dobre rozplanowanie przestrzeni, ponieważ źle zaplanowane może sprawić, że pomieszczenie stanie się ciasne bez określonego stylu.

Wanna wolnostojąca jaką wybrać?

Decydując się na wannę wolnostojącą do łazienki przygotujmy sobie wcześniej jej projekt, tak aby jak najlepiej wydobyć funkcjonalność danego pomieszczenia. Zacznijmy od dokładnego pomiaru wnętrza, łącznie z wszelkimi załamaniami. Należy dobrze zagospodarować wszystkie kąty. Jeżeli już wiemy, jaką ilością wolnego miejsca dysponujemy, możemy rozpocząć planowanie. Ustalmy styl wiodący, zapominając o „dobrych radach”, że umywalka powinna znajdować się na wprost wejścia. Mała łazienka wcale wiec nie przekreśla możliwości posiadania wanny wolnostojącej. Zwłaszcza wanna wolnostojąca retro znakomicie poradzi sobie w mniejszych wnętrzach. Jej wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji.

Wanna wolnostojąca w małej łazience - aby zapewnieć jej jak najlepszą funkcjonalność warto pamiętać o zachowaniu:

  • 0,8 x 1 m szerokości przy umywalce,
  • 0,7 x 1 m przy toalecie,
  • 0,5 m przed prysznicem lub wanną,
  • 1 m przed pralką ładowaną z przodu,
  • 1 m przed szafką otwieraną do przodu.

Przemyślany projekt łazienki to podstawa.

Jaka wanna wolnostojąca do małej łazienki?

Niezależnie od tego, czy w Twoim domu jest łazienka średniej czy małej wielkości, nigdy nie należy lekceważyć jej potencjału jako przestrzeni odpoczynku i relaksu. Ogólnie rzecz biorąc, chcemy, aby łazienki wydawały się przestronne i jasne - wybór odpowiednich urządzeń i wyposażenia w ramach ogólnej strategii projektowej może zoptymalizować układ i wystrój małej przestrzeni.

Mała wanna wolnostojącą w łazience bez narażania przestrzeni lub budżetu - zapoznaj się z naszymi pomysłami. Poniżej wybraliśmy najczęściej kupowane wanny wolnostojące, które bez problemu zmieszczą się w małej łazience

  • Wanna wolnostojąca RAVEN GLADIO

Wanna wolnostojąca Ravon Gladiolo jest to model prostokątny na zewnątrz, ze specjalnie wyprofilowanym wnętrzem, tak aby zapewnić komfortową pozycję podczas kąpieli. Zajmuje niewielką przestrzeń: 170x75x58.

  • Wanna wolnostojąca LAZIO

Wanna wolnostojąca Ravon Lazio wykonana jest z wysokiej jakości akrylu. To model zbliżony wymiarowo do poprzedniego (171x74x58 cm). Różni je jedynie kształt zewnętrzny. 

  • Wanna wolnostojąca ELISIUM

Jeżeli zależy nam na kąpieli z dużą ilością wody, warto wybrać wannę wolnostojącą ELISIUM (171x71x68cm). Jest to produkt wykonany w innowacyjnej technologii kompozytu Qualtec, dzięki któremu woda dłużej pozostaje ciepła.

Wyżej zaproponowane wanny wolnostojące warto umieścić wzdłuż jednej ściany, tak aby pozostawić dostęp do trzech innych stron, co ułatwi nam również sprzątanie.

Możemy również zdecydować się na wanny narożne, niemniej jednak nie polecamy ich do małych pomieszczeń, ponieważ zajmują więcej miejsca niż te w wersji klasycznej.

Wanna wolnostojąca w małej łazience nie musi być luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla tych, którzy dysponują większym pomieszczeniem. Na podstawie wyżej wymienionych produktów pozostaje nam dobranie odpowiedniego stylu pasującego do własnych upodobań.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.