EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: UMYWALKI NABLATOWE

Umywalki nablatowe

Umywalki łazienkowe nablatowe – pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa

Kto powiedział, że luksus nie pasuje do łazienki? Że skoro pełni ona funkcję higieniczną i użytkową, to ważniejsze jest by była łatwa w utrzymaniu czystości i może być „nijaka”?

Czytaj więcej...

Szalejecie w urządzaniu kuchni. Nic Was nie powstrzyma, by stworzyć przytulne, pełne charakteru (urządzone jak lubicie i z osobistymi drobiazgami świadczącymi o osobowości) pokoje. Kochacie relaksować się w sypialni. Dlaczego nie przenieść tego do łazienki? Uczynić ją miejscem pełnym komfortu, zwariowanym i bardzo spersonalizowanym? Pytacie jak to najłatwiej osiągnąć? Decydując się na nowoczesne umywalki nablatowe z manufaktury Ravon. 

Kolorowe umywalki nablatowe – puśćcie wodze fantazji nie tylko w ich kształtach, ale i barwach

Czasy monotonnych bieli i szarości minęły. Oczywiście białe nadal jest piękne i uniwersalne, ale coraz częściej przełamywane zdecydowanym kolorem. 

Podobnie rzecz się ma z ceramiką łazienkową. Zagościły na niej wszystkie odcienie tęczy, ku radości wielu osób. Dzięki kolorom nawet banalne umywalki stały się jakieś (a co dopiero mówić o designerskich dziełach sztuki użytkowej, jakie mamy przyjemność dla Was tworzyć). Nowoczesna ceramika dostępna jest teraz w pełnej gamie rozmiarów i kształtów, a dodatkowo w całej palecie barw RAL i autorskiej Ravon. Jeśli nie jesteście pewni czy to nie „zbyt dużo”, możecie zawsze zdecydować się na misę białą w środku, a barwną zewnętrznie.

Kolor od zawsze miał duże znaczenie na samopoczucie. Poprawcie je sobie dodatkowo umywalką nablatową w ulubionym odcieniu. Dzięki temu zabiegowi nadacie łazience wyrazistego klimatu i nietuzinkowego wyglądu. Nie ważne czy urządziliście pomieszczenie w klimacie skandynawskim, loftowym, boho, retro, klasycznym czy eklektycznym – w każdym sprawdzi się doskonale. Doda łazience świeżości, energii i uroku.

Jak chcecie (umywalki do łazienki nablatowe) możecie zestawić na zasadzie kontrastu lub wpasować je i dopasować do całości, zamawiając dokładnie w takim kolorze jak reszta wystroju. 

Jak zamontować umywalkę nablatową? 

Nie musicie się obawiać, że to zadanie Was przerośnie. Umywalki nablatowe nie są trudne w montażu, oczywiście o ile będziecie staranni i skupieni.

Na początku zastanówcie się na czym chcecie ją umieścić:

  • na dedykowanej szafce łazienkowej,
  • przerobionej szafce/komodzie (odpowiednio zabezpieczonej przed wilgocią),
  • specjalnie przygotowanym i stabilnie zamocowanym blacie (drewnianym zaimpregnowanym lub np. laminowanym, kamiennym (np. marmurowym lub z granitu), szklanym, kompozytowym, etc).

Najważniejsze, byście upewnili się, że utrzymany zostanie ciężar umywalki nablatowej wypełnionej wodą. 

W przypadku ostatniego rozwiązania, ważne jest byście zostawili na nim nieco więcej przestrzeni na kosmetyki (tu muszą być na wierzchu, inaczej niż ma to miejsce w przypadku szafek). 

W blacie, szafce będziecie musieli wyciąć otwory na odpływ oraz na baterię (wyjątek dla baterii montowanej w ścianie lub rancie umywalki). Właśnie dlatego dokonajcie najpierw dokładnych pomiarów, zanim przystąpicie do instalacji. Całość musi być odpowiednio zasilikonowana (chroni przed wilgocią i stabilizuje) i zostawiona dobę do wyschnięcia (silikon musi się „ściągnąć”).    

Kolejny punkt to miejsce – musi być blisko instalacji wodnej (chyba, że najpierw wybieracie umywalkę, a dopiero później szykujecie przyłącza).
Ważnym aspektem jest poziom na jakim ją umieszczacie – umywalki nablatowe powinny znajdować na wysokości 85-90 cm nad podłogą, by można było mówić o ich komfortowym użytkowaniu.  

Misy, miski i miseczki - umywalki nablatowe dla wymagających

Umywalki okrągłe nablatowe nie są jedyną dostępną u nas opcją. Możecie zdecydować się na owalne, asymetryczne, inspirowane kwiatami lub łodziami canoe.  

Każdą z nich dowolnie spersonalizujemy. Zrobimy w połysku (kompozyt Marmonit) lub macie (PureStone). Ozdobimy PuroMetalem (który wygląda i zachowuje się jak naturalny metal (żelazo rdzewieje, miedź patynuje, etc). Pomalujemy na dowolny kolor z palety RAL, a nawet ozdobimy ręcznie wykonanym rysunkiem. Wszystko według życzenia.

Umywalki nablatowe - czy wiecie już czy będzie to: GENESIS, MODERN, EUPHORIA, TULIPANO, OVERTOP czy SPACE? Macie swoją wizję wymarzonej umywalki?

UMYWALKA NABLATOWA EUPHORIA
Cena od0.00PLN
UMYWALKA NABLATOWA GENESIS
Cena od0.00PLN
UMYWALKA NABLATOWA MODERN
Cena od0.00PLN
UMYWALKA NABLATOWA SAXO OVERTOP
Cena od0.00PLN
UMYWALKA NABLATOWA SPACE
Cena od0.00PLN
UMYWALKA NABLATOWA TULIPANO
Cena od0.00PLN

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.