EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Design Wady i zalety wanien wolnostojących

Wady i zalety wanien wolnostojących

Dodany: 16.05.2022 10:23:25

Trudno pobić luksusowe uczucie powrotu do domu z długiego dnia pracy po relaksującą kąpiel w wannie. Kiedy przeprowadzasz przebudowę, trudne pytanie brzmi, czy wybrać wolnostojącą wannę, aby wzmocnić to uczucie. Piękne, przyciągające wzrok i dające poczucie luksusu, wolnostojące wanny mają wiele do zaoferowania. Nie oznacza to jednak, że zawsze są najlepszym wyborem. Czy modernizujesz łazienkę i próbujesz kupić wanny, zastanawiasz się, którą wybrać? Czy wybór odpowiedniej aktualizacji wanny okazuje się trudny? Jeśli tak, oto kilka informacji, które mają pomóc Ci w podjęciu decyzji. Kiedy myślisz o dodaniu nowej wanny, weź pod uwagę te plusy i minusy modeli wolnostojących.

Zalety wanny wolnostojącej

Wanny wolnostojące, zaprojektowane tak, aby stać same, a nie schowane w kącie łazienki, są dostępne w różnych stylach. Od klasycznego modelu na nóżkach, który nawiązuje do przeszłości, po gładkie, rzeźbione odmiany popularne w nowoczesnym stylu, każda wolnostojąca wanna jest wyjątkowa. Oto niektóre z konkretnych korzyści wynikających z używania ich w łazienkach:

  •  Luksusowa atrakcyjność. Wejdź do łazienki z wolnostojącą wanną, a nie możesz przegapić jej piękna. Ponieważ wanny wolnostojące muszą być umieszczone w łazienkach, w których jest wystarczająco dużo miejsca, są one charakterystycznymi elementami dużych, luksusowych wanien. Są piękne, mocno podkreślają i potęgują doznania podczas kąpieli.
  • Dostępne w różnych stylach. Wanny wolnostojące są dostępne w różnych stylach, od nowoczesnych kształtów jaj po klasyczne wzory z pazurami. Ponieważ nie są ograniczone ograniczeniami ścian wzdłuż boków, mogą stworzyć mocniejszy i bardziej wyrazisty projekt niż modele do zabudowy.
  • Łatwe do zainstalowania. Kolejną zaletą wanny wolnostojącej jest łatwość, z jaką można ją zainstalować.

Wady wolnostojącej wanny

Pomimo wielu zalet wanny wolnostojące nie zawsze są najlepszym wyborem do renowacji łazienki. Mają też kilka wad, które warto rozważyć:

  • Cena. Wanny wolnostojące są zwykle droższe niż wbudowane, częściowo dlatego, że mają więcej zawiłości konstrukcyjnych, a także dlatego, że są bardziej skomplikowane w produkcji.
  • Większe wymagania przestrzenne. W przeciwieństwie do wanny do zabudowy, wanna wolnostojąca zwykle wymaga otwartej przestrzeni ze wszystkich czterech stron. (W przeciwnym razie, jaki to ma sens?) W ten sposób zajmuje więcej miejsca w pokoju, który zwykle ma cenny mały metraż.
  • Mniejsza wydajność. Wanny wolnostojące utrudniają również przechowywanie przyborów toaletowych lub artykułów łazienkowych, które trzeba mieć pod ręką.
  • Waga. Wanny wolnostojące są zwykle cięższe niż wbudowane, co oznacza, że ​​mogą wymagać kosztownych nakładów i wysiłku na wzmocnienie podłóg.

Jak zdecydować

Ostatecznie decyzja między wanną wolnostojącą a do zabudowy jest osobista. To, co działa idealnie w jednej przestrzeni, może nie być idealne w innej. Aby podjąć najlepszą decyzję, zadaj sobie kilka pytań:

  1. Ile masz miejsca? Ponieważ wanna wolnostojąca wymaga znacznej przestrzeni, ma sens tylko w pomieszczeniu, w którym ją znajduje. Czy Twoja łazienka może pomieścić wannę, która sama stoi? Czy może sprawić, że pokój będzie ciasny? Jeśli nie masz miejsca lub nie możesz przebudować pokoju, aby go stworzyć, wanna wolnostojąca nie zadziała.
  2. Ile możesz wydać? Jak wspomniano powyżej, wanny wolnostojące zwykle kosztują więcej niż modele do zabudowy, mimo że są łatwiejsze w instalacji. Czy Twój budżet jest w stanie pokryć ten wydatek? Jeśli nie, trzymaj się tego, co będzie pasować.
  3. Co lubisz? Zakładając, że dysponujesz przestrzenią i finansami, aby pokryć wannę wolnostojącą, Twój wybór zależy od preferencji. Czy lubisz wanny wolnostojące bardziej niż modele do zabudowy? Czy pragniesz luksusu, który zapewniają? Jeśli tak, zacznij robić zakupy, aby zobaczyć, co lubisz najbardziej.

Kiedy będziesz gotowy na zakupy modeli wanien do nowej łazienki, zapraszamy do nas 

Ravon manufaktura
Kraszków 100
26-300 Opoczno
tel.: 531 924 601

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.