EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Design Urządzanie nowoczesnej łazienki

Urządzanie nowoczesnej łazienki

Dodany: 30.03.2022 10:10:45

Nowoczesne łazienki to przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń i minimalne użycie kolorów. Od wielu sezonów modne są odcienie bieli, szarości, betonu, kamienia i drewna.

Jaki jest najlepszy czas na planowanie remontu łazienki?

Planowanie i urządzanie łazienki może być trudne, zwłaszcza jeśli Twoim celem jest zapewnienie jej komfortu i podążanie za najnowszymi trendami. Tak jak w przypadku wszystkich inwestycji, trzeba to zaplanować. Zatrudnienie projektanta wnętrz jest najlepszym sposobem na zaprojektowanie tej przestrzeni. Jeśli projektant wnętrz jest zaangażowany w urządzanie całego domu, łazienka będzie wymagała nieco więcej uwagi, ponieważ jest najważniejszym pomieszczeniem.

Inspiracji można szukać w sieci, na stronach producentów wyposażenia łazienek, blogach i innych forach poświęconych aranżacji wnętrz, jeśli planujemy samodzielnie kreować przestrzeń. Jest to najważniejszy krok.

Pierwszym krokiem w projektowaniu łazienki jest podjęcie decyzji, jakie sprzęty i gdzie powinny się znaleźć. Taki wstępny plan powinien znaleźć się w każdym projekcie domu.

Co jest modne w łazienkowych ścianach i podłogach?

Łazienki od lat ozdabia się gresem, płytkami ceramicznymi i kamieniem. Można też wykończyć podłogę drewnem, ale powinno to być drewno egzotyczne. Gatunki egzotyczne są bardziej odporne na działanie wody niż krajowe. Trendy we wzornictwie płytek są zróżnicowane. Od lat popularnością cieszą się szarości i biel. Zwolennicy stylu loftowego często preferują płytki imitujące beton, lub impregnaty zabezpieczające betonowe podłogi. Tradycjonaliści mogą zdecydować się na imitację betonu za pomocą kamienia lub płytek.

Toaleta, bidet i umywalka to łazienkowe niezbędniki

W zależności od wielkości łazienki i jej usytuowania w domu, istnieje wiele wariantów urządzeń sanitarnych. W łazience małżeńskiej wymagane są dwie umywalki. Każda toaleta musi mieć umywalkę przylegającą do WC. Do wyboru są modele z ceramiki białej lub ręcznie malowanej. Od tego, jaką umywalkę wybierzemy, zależy, czy będzie ona wbudowana w blat, czy wolnostojąca nad blatem.

Do większych łazienek można również zaprojektować bidet i pisuar. Armatura ta jest zazwyczaj podwieszana na stelażu, który jest ukryty za ścianą z płyt gipsowo-kartonowych. Miłośnicy stylu retro mogą zdecydować się na modele, które ustawione są na postumentach.

Gdzie umieścić wannę i kabinę prysznicową?

Wanna i/lub kabina prysznicowa to niezbędne wyposażenie każdej dużej łazienki. Wymiary i kształt prysznica możesz dopasować do przestrzeni. Być może wolisz długie, relaksujące kąpiele. Taka, która mierzy co najmniej 170 cm długości. Wersja z hydromasażem to świetna opcja dla miłośników masażu.

W dużej łazience świetnie będzie wyglądać wanna wolnostojąca, szczególnie jeśli będzie miała nowoczesną formę lub na lwich nóżkach.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.