EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Montaż umywalki wolnostojącej

Montaż umywalki wolnostojącej

Dodany: 20.04.2021 14:25:55

Umywalki wolnostojące zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Są funkcjonalne i wprowadzają klimat luksusu do łazienki. Montaż umywalki wolnostojącej nie powinien sprawić trudności, ale dla pewności podpowiadamy jak zrobić to krok po kroku.

Remont łazienki nie należy do przyjemnych, ponieważ nikt nie lubi sterty gruzu i bałaganu, który trzeba posprzątać. Wiąże się z tym bowiem często wymiana kafelków i tynków, nie mówiąc już o montażu armatury łazienkowej.

Montaż umywalki wolnostojącej

Montaż umywalki wolnostojącej jest stosunkowo prostym zadaniem i każdy powinien sobie z łatwością z tym poradzić, nawet początkujący majsterkowicz. Aby to zadanie wykonać prawidłowo, należy wykonywać wszystkie czynności krok po kroku. Przed przystąpieniem do prac remontowych warto wyposażyć się w podstawowe narzędzia, które ułatwią mam pracę, w tym m.in. wiertarkę do nawiercenia otworów.

Umywalki wolnostojące sprawiają wrażenie jednej misy i mogą być ustawione w dowolnym miejscu w łazience. Jest to niewątpliwie ich duża zaleta. Jedyny minus to konieczność wykonania odpływu umywalki i przyłączy baterii w podłodze. Umywalki wolnostojące można ustawić na specjalnych blatach lub odpowiednich meblach łazienkowych.

Przed przystąpieniem do montażu umywalki wolnostojącej należy pamiętać o:

  • Jeżeli w łazience są zamontowane płytki należy je nawiercać wiertłem bez udaru.
  • Wszelkie otwory muszą być nawiercone prosto, aby zachować odpowiednią pozycję umywalki i uniknąć powstania jakichkolwiek błędów konstrukcyjnych.
  • Otworzy montażowe, zarówno wyjścia rur jak i wyjścia rury odpływowej muszą być ustawione symetrycznie względem siebie.
  • Śruby montażowe niezbędne do montażu umywalki należy dobrać zgodnie z grubością podłogi i materiałem, z jakiego zbudowana jest umywalka.
  • Przed przystąpieniem do montażu umywalki pamiętajmy o zakręceniu wody J.

Instrukcja montażu umywalki wolnostojącej:

W zależności od rodzaju umywalki wolnostojącej jej montaż jest bardzo podobny:

  • Umywalkę ustawiamy w miejscu potencjalnego montażu i zaznaczamy miejsca do nawiercenia otworów.
  • Przy pomocy poziomicy sprawdzamy kąty nachylenia umywalki, a następnie montujemy mocowania w podłodze.
  • Po zamontowaniu mocowań zakładamy umywalkę na śruby. Dla bezpieczeństwa możemy dodatkowo zabezpieczyć ją silikonem.
  • Montujemy baterię oraz syfon odpływowy.

Montując umywalkę wolnostojącą wcale nie trzeba być ekspertem. Wystarczy staranność i dokładność, a po jej zamontowaniu możemy cieszyć się jej pięknym wyglądem przez wiele długich lat.

Powodzenia.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.