EN
Polska wersjaEnglish version
MENU
Jesteś tutaj: Blog & Nowości Porady Jaką umywalkę wybrać, nablatową, wiszącą czy wolnostojącą?

Jaką umywalkę wybrać, nablatową, wiszącą czy wolnostojącą?

Dodany: 04.04.2021 12:23:24

Umywalka w łazience jest ważnym elementem jej wystroju. Jest nie tylko funkcjonalna i praktyczna, lecz pełni również funkcję estetyczną. W zależności od zagospodarowania przestrzeni mamy do wyboru różne rodzaje umywalek, które różnią się także między sobą rodzajem montażu. Podpowiadamy jaką umywalkę wybrać?

Rodzaje umywalek - jaką umywalkę wybrać?

W sklepach dostępne są umywalki nablatowe, ścienne, podblatowe, wpuszczane w blat, nadszafkowe czy wolnostojące. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z wyżej wymienionych rodzajów umywalek i pomożemy Wam wybrać najlepszą.

Umywalki ścienne

Umywalki ścienne należą do najczęściej wybieranych produktów. Mocowane są bezpośrednio do ściany przy pomocy odpowiednich śrub. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zajmuje stosunkowo mało miejsca, ponieważ zazwyczaj są one niewielkie – do 50 cm szerokości. Umywalki wiszące to rozwiązanie rekomendowane w szczególności do małych łazienek.

Umywalki nablatowe

Umywalki nablatowe sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych łazienkach. Dają więcej możliwości aranżacyjnych, aniżeli umywalki ścienne. Można je ustawić na blatach lub meblach łazienkowych specjalnie dla nich przystosowanych. Umywalki nablatowe są bowiem ciężkie i masywne, acz nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Pisaliśmy o nich nieco więcej tutaj.

Umywalki wpuszczane w blat

Umywalki wpuszczane w blat, jak sama nazwa wskazuje są umieszczane poniżej poziomu blatu. Od umywalek podblatowych różnią się tym, że ich rant wystaje delikatnie na powierzchnię blatu, a ich krawędzie się na nim opierają. To estetyczne rozwiązanie, które wraz z blatem tworzą elegancką całość. Umywalki wpuszczane w blat często sprzedawane są łącznie z szafką, ponieważ ich otwór musi być precyzyjnie dopasowany i wycięty.

Umywalki podblatowe

Umywalki podblatowe są praktycznie „niewidoczne”, ponieważ znajdują się poniżej poziomu blatu. Są proste w formie. Jest to też stosunkowo tanie i praktyczne rozwiązanie, ponieważ wokół nich pozostaje sporo miejsca na wszelkie akcesoria łazienkowe. Kupując umywalkę podblatową musimy pamiętać, że większą rolę odgrywa w jej przypadku blat oraz szafka na której zostanie zainstalowana, jeżeli chcemy zasłonić jej misę.

Umywalki wolnostojące

Umywalki wolnostojące to rozwiązanie szczególnie rekomendowane do nowoczesnych i dużych łazienek. Należą do najdroższych, aczkolwiek dostępne są w wielu oryginalnych kształtach i kolorach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wystroju łazienki. Designerskie formy przypadną do gustu każdemu.

Jak widać, jeśli chodzi o rodzaje umywalek wybór jest duży i w większości przypadków ogranicza się do naszej inwencji oraz ceny. Czy już wiesz jaką umywalkę wybrać? Jeśli rodzaje umywalek są Ci dobrze znane i udało Ci się już znaleźć upragniony model, warto zwrócić uwagę na szeroką gamę akcesoriów, które mogą uzupełnić ten ważny punkt łazienki. Jednym z głównych elementów do rozważenia jest bateria lub krany, które połączysz z umywalką. W zależności od rodzaju umywalki, którą wybierzesz, istnieje wiele różnych opcji baterii. Inne akcesoria, które należy wziąć pod uwagę, to uchwyty na szczoteczki do zębów lub kubki, mydelniczki oraz wieszaki na ręczniki lub wieszaki. Dzięki szerokiej gamie stylów do wyboru z pewnością znajdziesz odpowiednią dla swojej nowej umywalki w stylu pasującym do całego pomieszczenia.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.